Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Büyükşehirlerde Ulaşım Problemleri

Büyükşehirlerde Ulaşım Problemleri

Arina Ankara Kız Yurdu Büyükşehirlerde Ulaşım Problemleri

Üniversite eğitiminde özellikle de büyük şehirlerde yaşayan öğrencilerin en büyük problemi ulaşımdır. Derslere vaktinde yetişmek, ders çıkışlarında yurt ya da eve dönebilmek bazen kabus haline gelebilmektedir.

Ankara’da trafik yoğunluğu özellikle eğitim dönemlerinde oldukça artış göstermektedir. Öğrencilerin kaldıkları yerden okula ya da kampüse gidebilmeleri ya da vaktinde yetişebilmeleri yeterince can sıkıcı bir durum ortaya koyarken, bunun üzerine ulaşım için harcadıkları zaman ve para da cabasıdır.

Ankara özel kız yurtları sektörüne henüz dahil olmuş Arina, size her açıdan avantajlı olabilmeyi sağlamaya devam etmektedir. Bulunduğu konum bakımından merkezi bir noktada bulunan yurt, birçok üniversiteye yakındır. Tek vesait kullanılabilecek yakınlıkta hatta birçok merkezi yere yürüme mesafesinde bulunması özel yurtlar arasında kendini ön plana çıkarabilecek niteliklerinden biridir.

Öğrencilerin ulaşım için harcayacakları zamanı sosyal hayatlarına ayırabilmelerini mümkün kılan Arina kız yurdu, derslere geç kalma problemi ile de uğraşmalarının önüne geçmeyi hedeflemiştir.

Ankara Kızılay merkezinde bulunan yurt binası, her açıdan avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Nezih bir mekan içerisinde, birçok özel ya da resmi kuruma yakın olması, etrafının ferah olması ve ulaşım probleminin olmaması gibi tercih sebeplerini sıralayabileceğimiz bir yurttur Arina. Yeni öğretim yılına Ankara’da başlayacak olan kız öğrencilerimizin, Ankara’yı rahatlıkla öğrenebilecekleri ve sıkıntı yaşamadan ihtiyaçları için birçok yere ulaşabilecekleri bir noktadadır.

Ankara’da üniversite hayatına başlayacak kız öğrencilerimizi Arina kız yurdu olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Unutmayın, evinizdeki huzur Arina’da.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu