Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Kariyer Planlaması Nasıl Yapılmalıdır ?

Kariyer Planlaması Nasıl Yapılmalıdır ?

Arina Ankara Kız Yurdu Kariyer Planlaması Nasıl Yapılmalıdır ?

Kariyer, bireyin gelecekte sahip olacağı işin, tanımı, çalışma düzeni ve gelişimi için alacağı kararlar doğrultusunda hedefleri belirleyerek tecrübe kazanmasıdır. Üniversite hayatına başlayan öğrencilerin, ders yükümlülükleri ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra kariyer planlamasında da bilgi sahibi olmaları ve konu hakkında yardım almaları gerekmektedir.

Öğrencilerin, üniversite hayatının başlangıcında belirli kariyer hedefine sahip olmaları, hem üniversite eğitimlerini hem de üniversite sonrası iş hayatlarını şekillendirmede olumlu etkiler yaratacaktır.

 Peki kariyer hedeflenirken nasıl bir başlangıç yapmalıyız ? Kariyer hedeflemede en öncelikli konu, öğrencinin ne istediği hakkında bilgi sahibi olabilmesidir. Yani bir bakıma öğrencinin kendini tanıyabilmesi, isteklerini şekillendirebilmesidir. Şu şekilde maddeleştirecek olursak ;

                Hedef belirlemeden önce istek ve yeteneklerini anlamak,

                Üniversitede eğitimini alacağı bölüm hakkında detaylı araştırma yapmak,

                Eğitim süresi boyunca alınacak derslerde nasıl bir yöntem izleyebileceğini ve nasıl verim alabileceğini belirlemek,

                Eğitim hayatı boyunca gidilebilecek kurs, staj ve seminerleri araştırmak,

                Eğitimini alacağı ya da aldığı bölümün hangi iş alanlarında kullanılabileceğini öğrenmek gibi girişimlerle kariyer hedeflemede başlangıç yapmak mümkündür.

Kariyer planlamada hiçbir zaman geç kalınmış değildir. Öğrenci ister son sınıf isterse ilk sınıf olsun, her zaman kariyer hedefleme planı yapabilir ve bununla ilgili çalışmalara başlayabilir. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, kariyer hedeflemede ve bu konuda öz verili çalışma yürütebilmede kariyer gelişim uzmanları ve merkezlerinden mümkün olduğunca yardım alabilmek gerekmektedir. İşte bu noktada Arina Kız Öğrenci Yurdu olarak devreye giriyoruz. Yurt öğrencilerimizin, rahatlıkla kariyer gelişimi ve hedeflemesi yapabilmeleri için, Helpa Akademi ile ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Uzman ve tecrübeli kariyer danışman kadrosu yurt öğrencilerimize hizmet verebilmektedir. Ankara’da isim yapan kişisel gelişim merkezlerinden biri olan bu akademide, öğrencilerimizin her alanda başarılı olabilmeleri ve geleceğe güçlü şekilde hazırlanabilmeleri temel amaçtır.

Helpa Akademi bünyesinde, kariyer hedeflemeye dair her türlü eğitimi ve desteği öğrencilerimize sunabilmekteyiz. Öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, kişisel gelişimlerini sağlarken hedeflerini belirleyebilmeleri, hedef belirlemede gerekli eğitim ve sertifikaları alarak tecrübe kazanabilmeleri, iş hayatına kendilerini hazırlayabilmeleri gibi birçok alanda hizmetler sunarak kariyer planlamalarına yardımcı olabilmekteyiz.

Ankara’da verimli bir eğitim ve güzel bir gelecek için, Arina Kız Öğrenci Yurdu olarak tüm imkanlarımız ile yanınızdayız.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu