Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Kız Öğrenci Yurtları ve Tercih Sebepleri

Kız Öğrenci Yurtları ve Tercih Sebepleri

Arina Ankara Kız Yurdu Kız Öğrenci Yurtları ve Tercih Sebepleri

Üniversite öğrencileri ergenlik döneminden yetişkinlik dönemine geçiş aşamasında olan genç kitleden oluşmaktadır. Gençler genellikle yaşadıkları şehirlerin dışında üniversite tercihi yaparak öğrenim hayatlarına devam etmektedirler. Öğrencilerin yabancı bir şehirde eğitim hayatlarını devam ettirmeleri birçok olumlu ve olumsuz durumu da beraberinde getirmektedir.

Üniversite öğrencilerinin birincil sorunu barınmadır. Öğrenciler ailelerinin yanında geçirdikleri huzurlu ve düzenli yaşamdan sonra aynı beklentiler içerisinde üniversiteyi okuyacakları şehirlere gitmektedirler. Özellikle küçük şehirlerde yaşamış gençlerin büyük bir şehirde eğitim alması özellikle ilk senelerde oldukça sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Öğrencilerin %70lik kısmı eğitim hayatlarının ilk senesinde öğrenci yurtlarında kalmaktadırlar. Birçok öğrenci uzun süre inceledikten sonra tercih ettikleri yurtlara kayıtlarını yaptırmaktadırlar. Özellikle son yıllarda öğrencilerin tercihleri özel yurtlar yönünde olmaktadır.

Kız öğrenci yurtları özellikle büyük şehirlerde, öğrenciler tarafından her açıdan incelenmektedir. Barınma olanakları, öğrenci yurdunun bulunduğu konum, öğrenci yurdunun sunduğu imkanlar öğrencilerin ilk olarak ele aldıkları durumlardır. Ankara kız yurdu Arina, birçok açıdan nitelikli ve kaliteli bir yurt olarak hizmet sunan bir eğitim kurumudur. Kız öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve hatta sunulan diğer imkanları ile de sosyal yaşamlarına yön verebilecekleri bir kurum olan Arina, her yere yakın konumu ile de tercih sebebi bir kız yurdudur.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu