Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Meslek Seçimi ve Kariyer Hedeflemenin Önemi

Meslek Seçimi ve Kariyer Hedeflemenin Önemi

Arina Ankara Kız Yurdu Meslek Seçimi ve Kariyer Hedeflemenin Önemi

Günümüzde iş yaşamındaki gelişme ve değişmeler çok hızlı oluşmaktadır. Bu değişimlere ayak uydurabilmek ve başarılı bir kariyere sahip olabilmek zaman zaman zor bir hal alabilmektedir. Ülkemizde meslek tercihi ve kariyer yapma konusu ne yazık ki geleneksel bir kalıptadır. Henüz üniversite tercihi bile yapmamış öğrenciler, ailelerinin isteklerine ya da toplumun tepkisine göre hayatlarını planlamaktadırlar. Oysaki her bireyin algısı ve yeteneği birbirinden farklıdır. Bireylerin yetişkinlik döneminden önce tüm hayatını etkileyecek olan meslek ve kariyer seçimini yaparken yeteneklerini ya da ilgi alanlarını göz önünde bulundurmadıkları araştırmalara konu olmuştur.

Üniversite tercihleri tamamlanmış ve okul kayıtlarını gerçekleştirmiş öğrencilerin yeterli bilgiye sahip olmadan eğitim almaları, farklı parametrelerle başarısızlık olarak hayatlarını etkilemektedir. Söz konusu araştırmalar öğrencilerin üniversite eğitimi aldıkları dönemde de bu olumsuzlukları yenebileceklerini ve başarılı bir kariyere sahip olabileceklerini ortaya çıkarmaktadır. Fakat birçok öğrencinin kariyer gelişimi konusunda alacakları yardımlardan haberdar olmamaktadır.

Ankara kız yurdu Arina, yurt bünyesinde ikamet eden ve edecek öğrencilerine her konuda olduğu gibi kariyer konusunda da yardımcı olmayı hedeflemiş bir kurumdur. Ortak projelere imza attığı Helpa Kişisel Gelişim Akademisi sayesinde öğrencilere hem bireysel öğrenci koçluğu hem de kariyer gelişim seminerleri gibi destekler sunarak eğitim hayatlarına katkıda bulunabilmektedir. Uzman ve eğitimci kadrosu ile öğrencilerinin üniversite hayatı boyunca karşılaşabilecek her türlü probleme profesyonel çözümler üreten Arina Ankara Kız Yurdu, özellikle meslek hedefleme konusunda hiçbir zaman geç kalınmadığını ispatlar şekilde çalışmalar sunmaktadır. Hala meslek ve kariyer seçimi konusunda tereddütleriniz var ise Arina Kız Öğrenci Yurdu sizin için hazır şekilde beklemektedir. Başarılı bir eğitim yılı dileriz.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu