Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Öğrenci Koçluğu ve Akademik Başarıya Etkileri

Öğrenci Koçluğu ve Akademik Başarıya Etkileri

Arina Ankara Kız Yurdu Öğrenci Koçluğu ve Akademik Başarıya Etkileri

Öğrencilerin, eğitim hayatlarına başlarken yaşadıkları tecrübesizlikler ve hedef belirleyememe durumları ilerleyen dönemlerde kariyer hayatlarını etkileyecek sorunları beraberinde getirebilmektedir. Öğrencilerin, eğitim sistemi konusunda bilgi sahibi olabilmeleri, verimli çalışmak için oluşturacakları programlar ve en önemlisi hedef odaklı olmaları akademik eğitimlerini çok olumlu etkilemektedir.

Dünyada birçok ülkede konu hakkında araştırmalar yapılmış ve çeşitli projeler başlatılmıştır. Öğrenci koçluğu adı altında başlatılan bu projeler, öğrencilerin birey olarak yaşamayı öğrenmelerinden, eğitim konusundaki yöntemlerini belirleyebilmelerine kadar birçok alanda çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de de yerini almaya başlayan öğrenci koçluğu projeleri özellikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ciddi bir gözlem altına alınmıştır. Orta öğretim dönemindeki öğrenciler üzerinde detaylı şekilde başlatılan çalışmalarda, olumlu etkiler büyük oranda gözlemlenebilmektedir.

Fakat üniversiteler bu konuda henüz detaylı girişimlerde bulunamamışlardır. Bu sebeple özel merkezler ve kişisel gelişim uzmanları öğrenci koçluğu konusunda ücret karşılığı hizmet vermektedirler.

Arina kız yurdu olarak, yurt öğrencilerimize kişisel gelişimleri ve akademik kariyerleri konusunda başarı sağlamalarına yardımcı olabilmek için öğrenci koçluğu hizmeti vermekteyiz. Ankara’da uzun süredir kişisel gelişim ve birçok alanda hizmet veren Helpa Akademi ile ortak çalışma yürütmekteyiz. Öğrencilerimiz, Helpa Akademi’de bulunan uzmanlardan kişisel ya da grup eğitimleri alarak, eğitim hayatlarına katkı sağlayabilmektedirler. Amacımız, öğrencilerimizin bilinçli eğitim hayatı yaşamaları ve kariyer odaklı hedefler belirleyebilmelerine yardımcı olabilmektedir.

Duygu ve düşünce bütününü sağlayarak verilen eğitimlerde, programlı çalışma, kişisel gelişim, zamanı verimli kullanma, kariyer hedeflemesi gibi alanlarda başarı elde edilebilmektedir. Arina Kız Yurdu öğrencilerinin Ankara’da yaşayacakları eğitim hayatlarını en kaliteli şekilde geçirebilmelerini sağlamaya çalışmaktayız.

Tüm imkan ve uzmanlığımızla eğitim hayatınız boyunca yanınızda olmayı ve sizi desteklemeyi  Arina Kız Yurdu olarak görev edinmiş bulunmaktayız. 

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu