Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Öğrenci Yurtlarında Kalan Kız Öğrencilerin Sağlık Algısı

Öğrenci Yurtlarında Kalan Kız Öğrencilerin Sağlık Algısı

Arina Ankara Kız Yurdu Öğrenci Yurtlarında Kalan Kız Öğrencilerin Sağlık Algısı

Gençlik ve sağlık geçmişte birbiri ile özdeşleşmiş olarak algılanan kavramlardır. Fakat günümüz dünyasında sağlık henüz genç yaşlarda olan bireylerde bile kolay kaybedilir bir hal almıştır. Sağlık sorunu bireysel olarak düşünülse de aslında toplumsal bir sorundur. Yapılan araştırmalarda özellikle üniğversite döneminde olan kız öğrencilerin sağlık sorunlarında artış gözlemlenmiştir.

Üniversite dönemi her açıdan gençlerin değişimi ve gelişimi yaşadağı dönemlerdendir. Yetişkin olmaya aday bu gençler, ailelerinden ayrı olarak birey olmanın anlamını yaşamaktadırlar. Fakat bu süreç ne yazık ki her gençte aynı şekilde sirayet etmemektedir. Sosyo-ekonomik geçmiş, büyüdükleri şehrin ve bölgenin gelenekleri ve ailenin eğitimi bu konuda gençlerin karar mekanizmasını etkilediği ortaya çıkmıştır.

Öğrenci yurtları ve öğrenci yurtlarında ikamet eden kız öğrenciler hakkında yapılan araştırmalarda, sosyal faaliyetler sayesinde birçok öğrencinin sağlık konusunda bilinçlenmeye çalıştığı dikkat çekmiştir. Sağlıklı yaşam biçiminin yaygınlaşması için çeşitli aktiviteler düzenleyen bazı yurtlar bulunsa da genel itibari ile öğrencilerin birbirlerinden etkilendikleri ortaya çıkmıştır. Ankara öğrenci yurdu Arina, bu tür aktiviteler ve sağlıklı yaşamın öğrenciler için yaşam şekli haline gelmesi için çeşitli çalışmalar ve faaliyetler düzenlemektedir. 2015 yılı itibari ile hizmete açılan ve bir otel kalitesinde konfora sahip olan Arina öğrenci yurdu, kız öğrencilerin ekstra hiçbir ücret ödemesine gerek kalmadan spor yapabilcekleri bir salon, sağlıklı ve dengeli beslenebilmeleri için de özel yemekhane sistemi geliştirmiştir. Arina öğrenci yurdu, öğrencilerinin sadece birer müşteri değil adeta aile bireyi gibi benimseyerek fiziksel ya da psikolojik anlamda desteklemektedir.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu