Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Öğrencilerin Başarılarını Etkileyen Faktörler Arasında Özel Yurtlar

Öğrencilerin Başarılarını Etkileyen Faktörler Arasında Özel Yurtlar

Arina Ankara Kız Yurdu Öğrencilerin Başarılarını Etkileyen Faktörler Arasında Özel Yurtlar

Üniversite eğitimi için farklı bir şehre gelen öğrenciler açısından başarılı ya da başarısız olmalarına neden olan farklı etkenler bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih ettikleri bölümler, eğitim alacakları üniversite, üniversitenin bulunduğu şehir, barınma ve imkanlar olarak sayabileceğimiz bu etkenler farklı kollarda farklı etkilere de sahip olabilmektedir.

Bir öğrencinin en temel problemi barınmadır. Başlı başına bir başarı ya da başarısızlık faktörü olarak değerlendirilen barınma sorunu özellikle üniversite hayatının ilk senesinde olan öğrenciler için tek seçenek halindedir; Öğrenci yurtları. Öğrenci yurtları sağladıkları imkanlar ölçüsünde öğrenciler tarafından değerlendirilmektedir. Günümüzde üniversite öğrencilerinin tercihleri özel öğrenci yurtlarından yanadır. Bunun sebebi de öğrenci yurtlarının sağladığı imkanlardan dolayı eğitime daha fazla zaman ayırabilme imkanı bulunmasıdır. Birçok araştırmanın da kanıtlar nitelikte sunduğu çalışmalarında, üniversite öğrencilerinin başarılarını öğrenci yurtları olumlu yönde etkilediği şeklindedir.

Ankara kız yurtları arasına yeni katılmış bir kurum olan Arina kız öğrenci yurdu, birçok açıdan öğrencilerin tercih sebebi haline gelmeye başlamıştır. Yeni bir kurum olmasına karşın edindiği vizyon ve belirttiği misyonları öğrencilerine sunmayı başarabilmiştir. Ankara kız yurtları arasında kayda değer bir şekilde ilk sıralarda bulunan kız öğrenci yurdu her yere yakın konumu, yurt içerisindeki konforu ve sağladığı diğer birçok imkanlarla adeta otel rahatlığında bir kız öğrenci yurdu halini almıştır.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu