Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Özel Yurt Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Yurt Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arina Ankara Kız Yurdu Özel Yurt Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversite eğitim hayatına başlayacak olan ya da eğitimine deva eden öğrencilerin ortak problemi barınmadır. Üniversite hayatına adım atmış ve farklı bir şehirde eğitim alacak öğrenciler, akademik başarılarını büyük oranda etkileyen barınma problemlerini çeşitli şekillerde çözmeye çalışmaktadırlar. Devlet yurtları, özel yurtlar, öğrenci evleri, pansiyon ya da apart gibi seçenekleri bulunan öğrencilerin, barınma yerini tercih ederken  sosyo-ekonomik durumları, üniversite hayatını yaşayacakları şehrin imkanları gibi etkenler bulunmaktadır.

Öğrencilerin barınma alanını seçmelerinde genellikle öncelik olarak belirledikleri noktalar; ulaşım, üniversiteye yakınlık, barınma ücreti, barınacakları yerin bulunduğu konum ve barınma imkanlarıdır. Ayrıca akademik araştırmaların verdiği bilgilere göre, öğrenciler barınma yeri seçerken kendilerini güvende hissetme, verimli ders çalışabilme gibi etkenleri de göz önünde bulundurmaktadırlar. Yaşayacakları yerde oluşabilecek herhangi bir huzursuzluk öğrencilerin akademik başarısını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu da sene kaybı, maddi açıdan sarsılma gibi olumsuz etkileri beraberinde getirmektedir.

Söz konusu bu araştırmaların ışığında Arina Kız Yurdu olarak neden tercih sebebi olmamız gerektiğini sizlere maddelerle açıklamak istiyoruz:

  • Ankara’nın merkezi noktasında bulunması: Ankara’nın tüm imkanlarından faydalanabileceğiniz stratejik bir konumda bulunmaktadır. Günlük ihtiyaçlarınız, acil durumlar ve sosyal aktiviteleriniz için birçok yere rahatlıkla ve güvenle ulaşabileceğiniz bir yerde bulunan Arina Kız Yurdu, Ankara’yı rahatlıkla öğrenebilmenizi sağlıyor.
  • Üniversitelere yakın olması: Büyük şehirlerde eğitim hayatını etkileyen en büyük olumsuzluk trafik problemidir. Arina Kız Yurdu bulunduğu mevkii sayesinde üniversitelere kolay ve hızlı şekilde ulaşım imkanı sunmaktadır.
  • Güvenlik: Arina Kız Yurdu, girişlerde bulunan güvenlik görevleri haricinde, özel güvenlik sistemleri ile korunan bir yapıya sahiptir. Ayrıca bina içerisinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk anında yardımcı olabilmesi açısından, acil çıkış, yangın merdiveni ve yangın söndürme gereçleri bulunmaktadır. En yakın hastane 50 metre uzaklıktadır.
  • Beslenme ve Barınma İmkanları: Ev rahatlığını aratmayacak derecede bir düzene sahip olan Arina Kız Yurdu, öğrencileri için her türlü beslenme ve barınma imkanını en kaliteli şekilde sunmaktadır.
  • Verimli Çalışma Ortamları: Öğrenciler için öncelikli sebeplerden olan ders çalışma ortamları Arina Kız Yurdunda özellikle dikkat edilen noktalardandır. Özel öğrenci odaları ve etüt odaları gibi alanlarda öğrencilerin verimli çalışması sağlamaktadır.
  • Kaliteli Temizlik ve Servis Hizmeti: Arina Kız Yurdu, öğrencilerinin akademik kariyerleri dışında bir konuda kaygılanmamalarını sağlayabilmek için, tüm imkanları ile hizmet sunmaktadır. Düzenli temizlik ve servis hizmeti sayesinde öğrenciler konforu ve ev rahatlığını yaşayabilecekleri bir ortamda barınabileceklerdir.
  • Aktivite ve Etkinlik Hizmetleri: Arina Kız Yurdu, birçok etkinlik ve aktiviteler ile öğrencilerin sosyal alanda da imkanlara sahip olabilmelerini sağlamaktadır. Kampüs ve şehir merkezinin yanı sıra yurt içerisinde de sosyalleşmelerini amaçlayan bu hizmetler, öğrencilerin kişisel gelişimlerini de olumlu yönde etkilemektedir.

Sayılabilecek daha birçok imkana sahip Arina Kız Yurdu, Ankara’da özel yurt arayan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermektedir.  

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu