Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Sporun Öğrencilik Hayatına Etkileri

Sporun Öğrencilik Hayatına Etkileri

Arina Ankara Kız Yurdu Sporun Öğrencilik Hayatına Etkileri

Spor, bedensel aktivitelerin, düzenli ve belli bir biçim içinde toplu ya da bireysel olarak uygulanmasıdır. Spor aktiviteleri, günümüzde yaygınlaşarak bir yaşam şeklini almaya başlamıştır. Uzman tavsiyeleri ve özel merkezler sayesinde bireyler bilinçli şekilde bu aktiviteyi gerçekleştirebilmektedirler.

Sporun bedensel faydalarının yanı sıra, mental ve ruhsal açıdan da faydaları olduğu uzmanların araştırmaları doğrultusunda gözlemlenebilmektedir. Kas yapısı, sinir sistemi, kemikler ve dolaşım sistemi gibi hayati dengeyi sağlayan noktalara olumlu etkiler sağlar.

Düzenli egzersizler, öncelikle kişinin oksijen alımını kaliteli hale getirir. Solunum sisteminin güçlenmesi, vücudun diğer sistemleri olan ve bireyin yaşam kalitesini etkileyen dolaşım, boşaltım ve sinir sisteminin de düzenli çalışmasını tetikler.

Her bireyin farklı bir metabolizmaya sahip olması, uygulayacakları egzersizlerin de farklılık göstermesini sağlar. Birçok ülkede yapılan araştırmalar, özellikle üniversite öğrencilerinde spor alışkanlığı edinmenin neden önemli olduğunu gözler önüne sermektedir. Üniversite eğitimi, yoğun ders saatleri nedeni ile öğrencilerin sosyal etkinliklerini kısıtlayabilir türdendir. Bu sebeple, üniversite öğrencilerinin, ilerleyen dönemlerini de etkileyebilecek ve yaşam kalitelerini artırabilecek spor aktivitelerini alışkanlık haline getirebilmeleri çok önemlidir.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, düzenli egzersiz uygulayan öğrencilerde anlama yetisi ve ders takip düzeni konusunda başarı gözlemlenmiştir.

Ankara’da özel spor merkezleri, halka açık spor alanları mevcuttur. Fakat üniversite öğrencileri için, değişen haftalık programlar ve sınav dönemleri gibi zaman dilimlerinin olması spor alışkanlığı kazanmalarına olumsuz etkiler yaratmaktadır. Yetişkin döneme adım atan ve yaşam tarzlarını şekillendiren üniversite öğrencilerinin, Ankara’da hem barınacakları hem de her türlü aktivite ile eğitim hayatlarını geçirecekleri bir ortam oluşturmada Arina Kız Öğrenci Yurdu olarak hizmet veriyoruz.

Arina Kız Öğrenci Yurdu, yurt bünyesindeki öğrencilerine spor aktivitelerini düzenli ve sağlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri bir alan sunuyor. Özel fitness ve spor salonumuz, yurt öğrencilerimiz için 7/24 açıktır. Son model spor ekipmanları, temiz ve ferah ortamı ile öğrencilerimizin sporu alışkanlıktan öte yaşam şekli haline getirmelerini sağlıyoruz. Yurt öğrencilerimizden ekstra hiçbir ücret talep etmeden hizmete sunduğumuz spor salonlarımızda, uygulanabilecek egzersiz programlarına da yer vermekteyiz.

Arina Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerinin sağlıklı ve dinamik bireyler olarak hayata önde başlamasında katkıda bulunmayı görev edinmiş bir kurumdur. Her türlü ihtiyaç ve talepleri eksiksiz olarak öğrencilerimize sunabilmeyi amaç edindik. 

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu