Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencileri ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

Üniversite Öğrencileri ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencileri ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

Sosyal sorumluluklar, kişinin toplumun bir parçası olduğunu kabul etmesi, yaşadığı toplumun ihtiyaçları konusunda yardımcı olabilmesi ve yardımlaşma duygusunun gelişmesi demektir. Ülkemizde artan nüfus ve sosyal statü değişkenleri ile birlikte bu konuda birçok proje ortaya çıkmıştır. Bu projeler, yaşamın her alanında faaliyet gösterebilecek türden çalışmalardır.

Bilinenin aksine sosyal sorumluluklar sadece yardım kuruluşları ve vakıfların gerçekleştirdiği olgular değil, hizmet sektöründe, resmi ya da özel kurumların hepsinde her an gerçekleştirilebilen eylemlerdir. Sosyal sorumluluklar aynı zamanda bireyin hareketlerinin topluma yansıttığı sonuçlardır.

Sosyal sorumluluk çalışmalarında temel hedef topluma fayda sağlamak ve farklılık oluşturmaktır. Bu tür çalışmalar genellikle hayırseverler ve gönüllüler tarafından yürütülmektedir. Hayırseverler ve gönüllüler, hiçbir çıkar gözetmeden, topluma fayda sağlayan çalışmalar gerçekleştirirler.

Üniversite hayatına başlamış bireyler, toplumda kendi yerlerini oluşturmaya başlayan yetişkin adaylarıdır. Bu sebeple üniversite eğitimleri boyunca sosyal sorumluluk projeleri de dahil olmak üzere her türlü etkinliğe katılabilmeleri bilinçli birer yetişkin olmalarını sağlayacak unsurlardır.

Türkiye’de üniversiteler kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri yakın bir dönemde başlamıştır. Yetişkin döneme geçecek olan üniversite öğrencileri için, çeşitli kuruluş ve vakıflar konu üzerine projeler geliştirmeye başlamışlardır. Aynı zamanda üniversitelerde bu konudaki çalışmalara gönüllü katılmak isteyen öğrenciler için topluluklar oluşturmuşlardır.

Ankara Arina Kız Yurdu, sosyal sorumluluk projelerinin topluma sağladığı faydaları göz önünde bulundurarak kendi bünyesinde çalışmalar yapmaktadır. Yurt bünyesinde ikamet eden öğrenciler için gönüllü çalışmalar ayarlayabilmektedir. Vakıf ve kurumlarla yapılan ortak çalışmalar eşliğinde başlatılan bu projeler, Arina Kız Yurdu öğrencilerinin gelecekte bilinçli bireyler olmalarını ve toplumun her alanına katkı sağlayabilmelerini amaçlamıştır.

Arina Kız Yurdu, Ankara’da henüz hiçbir yurtta olmayan çalışmalarla, üniversite eğitiminin her alanında ve kişisel anlamda öğrencilerine sınırsız hizmetler sunabilmektedir. 

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu