Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinde Güven Duygusu

Üniversite Öğrencilerinde Güven Duygusu

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinde Güven Duygusu

Modern çağın başlaması, teknolojik cihazların hayatımızda önemli yerlere gelmesi ve yaşam standartlarının zorlaşması gibi sebeplerden dolayı bireylerde çeşitli psikolojik problemler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Özellikle eğitim alanında koşulların rekabetçi bir hal alması, iyi bir eğitim için uzun süren bir çalışma ve fedakarlık yapılması zorunluluğu bireylerin üniversite hayatlarında aşamadıkları problemlerle karşılaşmalarına neden olabilmektedir.

Üniversiteyi kazanan gençlerde özellikle gözlemlenen psikolojik durum güvensizlik şeklinde tespit edilmektedir. Güven duygusunda yaşanan bu sarsıntının temelinde; aile, hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği ve büyüdüğü şehirden ayrılmak, kültürel birikim ve geleneksel eğilimler, arkadaş edinme konusundaki seçimler gibi sebepler etkisini göstermektedir. Gençlerin genel itibari ile farklı bir yaşam algısını deneyimledikleri üniversite hayatında güvensizlik duygusu sosyal hayatlarını ve akademik başarılarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Ankara kız yurdu Arina, gerek yurt ortamı olarak gerekse de sunduğu hizmetleri ile öğrencilerin her anlamda eğitimlerini huzurlu ve rahat şekilde almalarına özen göstermektedir. Arina Kız Yurdu, Helpa Kişisel Gelişim Akademisi’nin de yardımı ile öğrencilerine bireysel ya da grup seminerleri düzenleyerek, öğrencilerinin eğitim sürecinde ve sonrasında başarılı ve kendine güvenen bir birey olmasına yardımcı olmaktadır. Fiziksel ve psikolojik olarak kız öğrencilerin kendilerini güvende hissedecekleri bir yurt ortamı sağlayan Arina Kız Yurdu, öğrencileri için tüm imkanları ve hatta fazlasını sunmaya devam etmektedir.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu