Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinde Mesleki Kariyer Yönlendirmesi

Üniversite Öğrencilerinde Mesleki Kariyer Yönlendirmesi

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinde Mesleki Kariyer Yönlendirmesi

Üniversiteye başlayan çoğu öğrenci seçtikleri bölümleri puanlarını değerlendirmek suretiyle tercih etmektedirler. Orta öğretim hayatları boyunca öğrencilerin, mesleki kariyer algısı tam olarak netleşmediği ve çevreden yeterince bilinçli yönlendirme alamadıkları için tercihlerin sonucunda başarısızlık gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Üniversite eğitimi için seçilen bölümün öncesi için yapılabilecek şeyler olduğu gibi, sonrası içinde yönlendirmeler ve kariyer için geliştirmeler yapılabilmektedir. Yanlış bölümü tercih ettiğini düşünen ya da o bölümün kişilik ve karakterine ters düştüğünü fark eden öğrenciler için de hala geç kalınış değildir. Bilinenin aksine öğrenciler üniversite eğitimleri boyunca da farklı etkinlikler ve gelişim kursları sayesinde hayallerindeki mesleklere kavuşabilirler.

Önemli olanın her zaman çaba göstermek olduğunu vurgulayan uzmanlar ve danışmanlar, mesleki kariyer seçimlerinde öğrencilerin üniversite eğitimleri boyunca kendilerini kültürel açıdan da geliştirmelerinin önemli olduğunu vurgulamaktadırlar.

Ülkemizde son zamanlarda artış gösteren kişisel gelişim ve kariyer gelişim merkezleri, bu şekilde eğitim hayatına devam eden öğrencilere rehberlik etmektedirler.

Ankara özel kız öğrenci yurtları bünyesine güçlü bir giriş yapan Arina, öğrencileri için kariyer gelişim programlarını kendi bünyesinde sunmaktadır. Helpa Kişisel Gelişim Akademisi ortaklığı ile yürüttüğü çalışmalarda, öğrencilerinin kişisel gelişim ve kariyer seçimleri için profesyonel yönlendirmeler yapmaktadır. Ankara kız öğrenci yurtlarının neredeyse hiç birinde bulunmayan bu hizmet sayesinde, Arina kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler kendilerinden emin şekilde eğitimlerine devam edebileceklerdir. 

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu