Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinde Okuma Alışkanlığı

Üniversite Öğrencilerinde Okuma Alışkanlığı

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinde Okuma Alışkanlığı

Teknoloji çağını yaşadığımız son yıllarda insanlar basılı yayınlardan çok dijital alanda yapılan ve geneli eğlence amaçlı olan paylaşımları okuma eğilimindedirler. Söz konusu durumun iyi olduğu kadar kötü etkileri de bulunmaktadır. Okuma alışkanlığı olarak değerlendirildiğimizde ülke olarak sıralamanın gerisinde bulunmaktayız. Kitap okuma belli bir kesimin rutini olurken belli bir kesim için vakit bulunamayan bir etkinlik olarak değerlendirilebilmektedir.

Okuma alışkanlığı, ihtiyaç duyma hissi ile geliştirilen bir eylemdir. Teknolojinin ve dijital sektörün günümüzde eğitim de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılır olması, her yeni gün yeni uygulamaların piyasaya sunulması gibi sebeplerden dolayı okuma alışkanlığı kazanılması tüm bu değişimlerle başa çıkabilmede önemli bir noktadadır.

Toplumsal anlamda okuma alışkanlığının kazandırabilmek ve bilgi tüketimini arttırabilmek için bireylere yönelik bir çalışma yapılması gerekmektedir. Genç neslin üniversite eğitimine kadar sadece sınav odaklı ve ezbere dayalı olarak aldıkları eğitimler nedeni ile bu tür bir alışkanlığı kazandırabilmek mümkün görünmemektedir. Ailenin konu hakkında bilinçli olması dışında genç bireyin farklı etkinlikler içerisine girme isteği gibi nedenlerden dolayı okuma alışkanlığı kazanması ya da edinmesi tercih meselesi haline gelmektedir.

Üniversite döneminde genç bireylerin, farklı bir şehri tanıma hevesleri, farklı bir eğitim dönemine geçiş heyecanı ve stresi, en önemlisi de üniversite eğitimi için geldikleri şehirde kalacakları yeri belirleme stresi gibi nedenlerle okuma alışkanlığı ve bilgi tüketimi gibi durumlar öncelik olmamaktadır. Üniversite öğrencilerinin barınma problemleri birçok yönden olumlu ve olumsuz etkileri olabilecek durumdur. Özellikle öğrencinin entelektüel kişiliğinin temellerini atacağı üniversitenin ilk senesinde yaşadığı olumsuzluklar öncelikle derslerini sonrasında da kariyerini kötü şekilde etkileyecektir.

Ankara Kız Yurdu Arina olarak, üniversite öğrencisinin olması gereken profili eğitimcilerden oluşan yönetim kadromuz sayesinde oldukça iyi bilmekteyiz. Bizce bir öğrencinin başarılı geçireceği bir eğitim hayatı toplumun her alanında herkese sirayet edebilecek bir kelebek etkisidir adeta. Bu sebepledir ki Ankara Özel kız yurtları arasında Arina her anlamda farklı bir yere sahiptir. Gerek odaların mimari tasarımı gerekse verilen tüm hizmetler öğrencilerin her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri şekilde düşünülmüştür. Teknolojik ihtiyaçlardan, ders çalışma alanlarına, beslenme alışkanlıklarından fiziksel sağlık için spora kadar her alanda sınırsız hizmet veren Ankara kız yurdu Arina, piyasada göz önünde bulundurulduğunda uygun fiyatlı fakat kaliteli yurt hizmeti veren bir kurumdur. Yeni eğitim dönemi için kayıtlarımız devam etmektedir. Siz de Arina Kız Yurdu ile ayrıcalıklı olmak istemez misiniz? Bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu