Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinde Yurt Hayatı ve Etkileri

Üniversite Öğrencilerinde Yurt Hayatı ve Etkileri

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinde Yurt Hayatı ve Etkileri

Üniversiteler daha nitelikli bireylerin toplumu oluşturması için çaba göstermektedirler.  Bu sebeple verdikleri eğitimin kalitesini sürekli yüksek tutmaya özen göstermektedirler.  Üniversiteler aynı zamanda öğrencilerinin sosyal sorumlulukları ile de alakadar olmaktadırlar. Öğrenciler üniversite tercihlerini yaparlarken bu ayrıntıları da dikkate alarak tercihlerini gerçekleştirmektedirler.

Son yıllarda üniversitelere giriş yapan öğrencilerle birlikte yeni açılan üniversitelerde artmıştır. Ülkenin neredeyse her bölgesinde açılan üniversiteler sayesinde öğrencilerin tercih hakkı da artmıştır.

Öğrenciler üniversite tercihlerinde puanlamanın dışında üniversite bünyesindeki imkanları da göz önünde bulundurmaktadırlar. Yetişkinliğe adım atacak olan bireyler gidecekleri üniversitelerde, verilen eğitimin niteliğine, sosyal aktiviteler yönünden geliştirici etkinliklere sahip olmasına ve öğrencileri destekleyici imkanlar sunabilmesine dikkat etmektedirler.

Bir gencin ileride nitelikli bir birey olmasını sağlayan en temel unsur yaşamdan edindiği doyumdur. Bu olgunun temeli de yaşam kalitesi ile belirlenir. Üniversite hayatının kaliteli olmasını etkileyen yurt hayatı bu durumların çıkış noktasıdır diyebiliriz. Ebeveyn kontrolünden uzak, yakın arkadaşlıkların ve eğlenceli bir ortamın oluşmasını sağlayan yurtlar aynı zamanda çeşitli sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Ailelerinden uzakta, tek başlarına bir hayat yaşama olgusunu benimsemeye çalışan öğrenciler yoğun stresli dönemler geçirebilmektedir.

Ankara kız yurdu Arina, bünyesinde ikamet eden ve edecek öğrencilerine üniversite hayatının stresli dönemlerinden uzaklaştırabilmek için birçok etkinlik hazırlamıştır. http://www.arinakizyurdu.com/aktiviteler Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, okulun ve şehrin stresinden uzaklaşabilecek, daha samimi dostluklar kurabilecek ve sosyal anlamda nitelikli bir üniversite hayatı yaşamış olacaklardır. Ankara özel yurtlar bünyesine 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılarak katılmış olan Arina, ayrıca öğrencilerin sosyal sorumluluklarını da göz önünde bulundurmaktadır. Belli zamanlarda düzenlenen bu projeler sayesinde öğrenciler sorumluluk sahibi ve nitelikli birer yetişkin olabilme yolunda ilerleyeceklerdir.

Ankara kız yurtları içerisinde yenilikçi anlayışı ve farklılığıyla Arina kız yurdu tüm öğrencilerine başarılı bir eğitim dönemi diler.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu