Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinin Entelektüel Yaşam Algıları

Üniversite Öğrencilerinin Entelektüel Yaşam Algıları

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinin Entelektüel Yaşam Algıları

Üniversite eğitimi, bireyin mesleki anlamda hazırlık yaptığı, önemli hayat aşamalarından biridir. Öğrenciler üniversite eğitimi sayesinde yaşadıkları bazı zorlukları ve başarıları hayata dair birer tecrübe olarak geleceğe yansıtırlar. Derslerin yoğunluğu, kampüs hayatı ve yaşam alanlarında gördükleri birçok durum her açıdan gelişmelerini ve kişilik sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Üniversite eğitimi ve öğrencilik hayatının getirilerinden biri de entelektüel anlamda kazanacakları deneyimlerdir. Öğrencilerin eğitim dönemlerini yalnızca derslerden ibaret görmeleri yerine sosyal ve kültürel anlamda bir eğitim olarak da görmeleri büyük önem taşımaktadır.

Üniversitelerin bulunduğu şehirlerin birçoğunda sosyal ve kültürel merkezler bulunurken, belli bir kısmında çok kısıtlı imkanlar bulunmaktadır. Büyük şehirlerde bulunan üniversiteler bu açıdan oldukça avantajlı durumdadır.

Ankara, özel ya da devlet üniversitelerinin yoğunlukla bulunduğu ve bu konuda oldukça eski bir tecrübeye sahip şehirlerden biridir. Ankara’da bulunan birçok üniversitenin bünyesinde bulunan yerleşkeler bu konuda öğrencilere imkan sunabilmektedir. Şehirleşme yapısından dolayı bazı üniversitelerde yerleşke bulunmamakta fakat öğrencilerin Ankara’nın birçok yerine ulaşım imkanı bulunmasından dolayı sosyalleşme imkanları olmaktadır.

Ankara’da bulunan devlet ya da özel tiyatro sahneleri, sanat galerileri, konser ve sempozyum gibi etkinliklerin sıkça gerçekleşmesi sayesinde, öğrenciler sanatsal ve bilimsel açıdan doyuma ulaşabilmektedirler.

Ankara’da üniversite eğitimine henüz başlayacak olan öğrencilerin tüm bu sosyal ve entelektüel etkinlerden haberdar olabilmeleri ya da etkinliğe katılabilmeleri biraz zor olabilmektedir. Bu sebeple Ankara özel kız öğrenci yurdu Arina, gerek kendi bünyesinde gerekse de farklı yerlerdeki etkinliklere katılabilme imkanını öğrencilerine sunabilmektedir. Ankara özel kız öğrenci yurdu Arina, eğitim hayatını kendi bünyesinde geçirecek öğrencilerinin akademik ve sosyal başarılarına eşit önem vermektedir. Bu sayede yurtta kalan öğrencileri için her alanda hizmet sağlamayı amaç edinmiştir. Ankara özel kız öğrenci yurdu olarak Arina, üniversite öğrencilerinin başarılı, topluma faydalı ve bilinçli bireyler olabilmelerinde yardımcı unsur olabilmeyi hedef olarak görmektedir.               

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu