Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite Öğrencilerinin Özel Yurtları Tercih Etmelerindeki Sebepler

Üniversite Öğrencilerinin Özel Yurtları Tercih Etmelerindeki Sebepler

Arina Ankara Kız Yurdu Üniversite Öğrencilerinin Özel Yurtları Tercih Etmelerindeki Sebepler

Ülkemizde üniversite eğitimi gören öğrenc iler, genellikle yaşadıkları şehirlerde bulunan üniversiteleri tercih ederek, ailelerinin yanında ikamet etmeye devam etmektedirler. Fakat yaşadıkları şehrin dışında bulunan bir üniveristeyi kazandıklarında en önemli problemleri barınma haline gelmektedir. Öğrencilerin birçoğu devlete bağlı öğrenci yurtlarını tercih ederken, belli bir kısmı da özel öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler.

Günümüzde öğrencilerin barınma konusunda fikirleri oldukça değişmekte ve özel öğrenci yurtlarını tercih eden öğrencilerin sayısında artış görülmektedir. Bu durumun değişmesinde başlıca sebepler; güvenlik ve ulaşım konularıdır. Üniversite öğrencileri, şehir dışında bir okul kazandıklarında alışageldikleri şehirden ve ailelerinden ayrı olma fikrini kolay benimseyememktedirler. Türk aile yapısının korumacı yetiştirme anlayışı, gençlerin şehir dışına çıkarken güvensizlik yaşamalarına sebep olmaktadır.

Ankara özel öğrenci yurdu Arina, öğrencilerin sadece barındığı değil aynı zamanda kendilerini güvende hissettikleri bir yurttur. Özel yurtlar arasında konforu ve güvenliği ile dikkat çeken Arina Kız Yurdu, kişisel mahremiyete verdiği önemle de öğrencilerin tercih sebebi haline gelmiştir. Arina kız yurdu, sağladığı etkinlikler ve sosyal projeler sayesinde öğrencilerin sosyal ve kişisel başarılarını da olumlu etkilemektedir. Sadece bir öğrenci yurt değil, öğrencilerine evlerinde hissetmelerini sağlayan bir eğitim kurumu olmaktadır.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu