Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Yükseköğretim Öğrenci Yurtları

Yükseköğretim Öğrenci Yurtları

Arina Ankara Kız Yurdu Yükseköğretim Öğrenci Yurtları

Yükseköğretimde barınma , öğrenciler için en temel ihtiyaçlardan biridir. Fiziki kapasitenin çok göz önünde bulundurulmadığı öğrenci yurtlarında, hızla artan taleplerle birlikte geçici çözümler üretilmeye çalışılmıştır. Bu süreçler, dönemlik olarak ele alınırken, öğrencilerin yurtlardan tam anlamıyla faydalanamadığı ortaya çıkmaktadır.

Yükseköğretim öğrenci yurtları, temel olarak ele alındığında sadece barınma ihtiyacından ortaya çıkmamıştır. Birer eğitim tesisi olarak gözlemlenmesi gereken öğrenci yurtlarında, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarını da destekleyici unsurlara dikkat edilmesi gerektiği anlaşılmaktadır. Öğrenci yurtlarında öğrencilerin sadece zihnine odaklanarak, ruh ve duygularının göz ardı edilmesi yanlış bir yaklaşımdır. Birçok akademik araştırmaya konu olan öğrenci yurtları, alternatif çözümler üretilmesi ile gerçek birer eğitim tesisi haline getirilmelidir.

Söz konusu araştırmalar ışığında ortaya çıkan özel yurtlar projesi, öğrencilerin ev konforunda eğitim süreçlerini tamamlayabilecekleri mekanlar haline getirilmeye çalışılmıştır. Günümüz öğrencilerinin en büyük ihtiyaçları düşünülerek inşa edilen Ankara öğrenci yurdu Arina, genel yurt kavramının çok dışında bir anlayışa sahiptir. Getirdiği yenilikçi öğrenci yurdu anlayışı sayesinde, teknolojiden sağlıklı yaşama kadar birçok alanda öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir. Tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik odaları ile ev rahatlığı sunan Arina Kız Yurdu, hizmetlerine yenilerini ekleyerek yoluna devam etmek amacındadır. Yükseköğretimin en önemli parçalarından biri olan yurtların, öğrenciler için hem fiziki hem de psikolojik boyutu ele alınarak hizmet sunulmaktadır.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu