Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Yurtta Kalan Üniversite Öğrencileri ve Kişisel Gelişim Araçları

Yurtta Kalan Üniversite Öğrencileri ve Kişisel Gelişim Araçları

Arina Ankara Kız Yurdu Yurtta Kalan Üniversite Öğrencileri ve Kişisel Gelişim Araçları

Internet kullanımının yaygınlaştığı ve hatta gereklilik olarak görüldüğü günümüzde, birçok konu hakkında araştırma, bilgi edinme ve iletişime geçme gibi amaçlar için kullanılmaktadır. İnsanlar sanal ortamları adeta gerçek birer ortam gibi algılayarak, neredeyse tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaktadırlar.

Günümüzde bağımlılık olarak da nitelendirilen internet kullanımında özellikle üniversite öğrencilerinin bilinçli şekilde internet erişimi sağlamaları gerekmektedir. Birçok psikolog ve akademisyenin yaptıkları araştırmalarda, yetişkinliğe adım atmış üniversite öğrencilerinde internet kullanımından kaynaklı algı bozulması, özgüven eksikliği ve paranoya gibi rahatsızlıkların vuku bulduğu gözlemlenmiştir. Özellikle sıhhi bilgiler üzerine yurtta kalan üniversite öğrencilerin yoğun olarak araştırma yaptıkları verilerde ortaya çıkmıştır.

Yurtta kalan üniversite öğrencilerinin, bireysel yaşamı deneyimledikleri bu süreçte sağlık ve yaşam üzerine birçok araştırma yapmaları doğal hatta gelişimleri açısından gerekli bir durumdur. Fakat bu tür araştırmaların referansı güçlü olan ve mesleki icraatı araştırılan konu üzerine olan kişilerden ya da kurumlardan yapılması önem arz etmektedir. Bu sebeple Ankara öğrenci yurdu Arina, yurt öğrencilerine birebir kişisel gelişim ve kariyer hedefleme imkanı bulabilecekleri seminer hizmetleri sunabilmektedir. Yurt bünyesinde sınırsız ve ücretsiz sunulan internet hizmeti ile de araştırmalar için destek alabilmektedirler. Helpa Akademi işbirliği ile hazırlanan bu seminerler sayesinde, yetişkinliğe adım atmaya hazırlanan üniversite öğrencilerine rehberlik niteliğindedir. Ankara öğrenci yurtları arasında vizyonu ve misyonu ile farklılık ortaya koyan Arina, hali hazırdaki öğrencileri ve gelecekteki öğrenci adayları için sadece bir yurttan daha fazlası olmaktadır.

Tüm haklarımız saklıdır. © 2015 www.arinakizyurdu.com
Ziya Gökalp Caddesi Çaldıran Sok. No: 16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
0312 431 15 25 | 0553 204 22 55

Arina | Ankara Kız Öğrenci Yurdu